Meremäe ja Värska kaaluvad ühinemist

31. august 2004, 08:22

Värska vallavolikogu võib septembris teha Meremäe vallale ettepaneku alustada ühinemiskõnelusi, kirjutas Võrumaa Teataja.

Värska vallavanema Rein Järvelille sõnul on vähe tõenäoline, et läbirääkimistega enne tuleva aasta kohalikke valimisi ühele poole jõutakse.
Eelmisel nädalal kohtusid kahe valla volikogud, et ühinemist arutada. Kohtumisel ei tehtud ühtegi otsust ning see polnud Järvelille sõnul ka eesmärk.

?Volikogud olid koos, et rääkida ja selgusele jõuda, kas asjaga on mõtet ametlikuks minna. Minu tunne on selline, et asjaga peaks tegelema,? rääkis Järvelill.

Tema sõnul oleks Värska ja Meremäe valla ühinemisel mõtet vaid juhul, kui ühinejate seas on Mikitamäe vald. Viimasega peab Värska ka ühinemiskõnelusi, need loodetakse lõpetada järgmise aasta kohalikeks valimisteks.

?Oleks loogiline ja mõistlik, kui järgmisel aastal ühineksid Mikitamäe ja Värska ning Meremäe liituks selle vallaga,? ütles Järvelill. Sellisel juhul moodustuks ühine Setu vald keskusega Värskas.

Esialgu pole veel selge, millise maakonna koosseisu vald jääks. Meremäe vallavanem Aivar Nurk on varem öelnud, et Meremäe jaoks on üleminek Põlva maakonda vastuvõetamatu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing