Kiibitootjad nõrgestasid börse

Alvar Jõgeva 01. september 2004, 00:00

Euroopa börsid olid eile miinuses, sest kiibitootjate aktsiad langesid kartuses, et Inteli vahearuanne tuleb oodatust nõrgem. Infineoni aktsia langes 2%. Tegu on Euroopa suuruselt teise kiibitootjaga. ASML, mis on suurim kiibitootja Euroopas, kaotas oma turuväärtusest 3%.

Maailma suurim kiibitootja Intel avaldab vahearuande neljapäeval. Firma ootab 8,6?9,2 miljardi dollari suurust käivet. Investorid spekuleerivad, et Intel alandab käibeprognoosi.

Osaliselt oli langus tingitud Nasdaqi koondindeksi nõrgast esinemisest esmaspäeval, kui indeks tegi läbi kahe nädala suurima languse, põhjuseks jälle kartus Inteli käibeprognoosi alandamise pärast.

Tehnoloogiaaktsiad on selles kvartalis näidanud suurimat langust. Alates juunist on tehnoloogiasektori aktsiad kukkunud 16%. Muret on valmistanud nõudlus toodete järele ja majanduse kosumine. Tehnoloogiasektor sõltub tugevalt majanduse käekäigust, mistõttu on nad rohkem kannatada saanud. Analüütikud prognoosivad tehnoloogiasektori 2005. aasta kasumikasvuks 23 protsenti, mis jääb alla käesoleva aasta 70protsendilisele kasvule.

Saksamaa suuruselt teise ravimitootja Bayeri aktsia hind langes ligi 3 protsenti, kui firma teatas teise kvartali puhaskasumiks 128 miljonit eurot. See jäi tugevalt alla analüütikute ootusele.

Euroopa aktsiate liikumist kajastav Stoxx 50 indeks oli kella 16ks langenud pool protsenti. Kõik juhtivad börsid olid negatiivsel territooriumil. Nendest tegi suurima languse läbi Frankfurdi börs, kukkudes 0,6 protsenti. Londoni ja Pariisi börsil kogunes miinust vastavalt 0,2 ja 0,5 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing