Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

AbiWord on tavakasutajale sobiv tasuta tekstitöötlusprogramm

Andres Palm 02. september 2004, 00:00

Nimest hoolimata pole siiski juttu Microsoft Wordi abistamisest. AbiWord on tasuta ja avaliku lähtekoodiga tekstitöötlusprogramm, mis töötab nii Windowsis, Linuxis (ja teistes unixilistes) kui ka Macis ning on tõlgitud ka eesti keelde.

Tuntuimast tasuta bürootarkvarast OpenOffice.org eristub AbiWord eelkõige spetsialiseerumisega. Tekstitöötlus on kõik, mida see programm oskab, ning ta ei pretendeeri tegelema tabelarvutuse ega joonistamisega.

AbiWordi võimalustest piisab enamikule tavakasutajatele täiesti. Kui paljud meist kasutavad kümmetki protsenti Microsoft Wordi võimalustest?

AbiWord oskab avada levinumaid tekstidokumentide formaate, sealhulgas .doc- ja .rtf-faile ning neid ka salvestada. Seejuures on tema loodud failid sageli väiksemad kui näiteks Microsoft Wordis loodud samasisulised dokumendid. AbiWordi enda failiformaat on .doc-ist erinevalt tekstipõhine. Kuigi see ei ole sama kui tõenäoliseks vabastandardiks kujuneva OpenOffice.org-i failiformaat, on faili loetavus oluline näiteks digitaalse arhiveerimise seisukohalt.

Areneva vabavarana võib AbiWord tunduda kohati ebaküpsena. Tema kasvamisel tasub aga kindlasti silma peal hoida.

Vaata lisaks: www.abisource.com

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing