Pere Leib liitis endaga Pärnu Cibuse

02. september 2004, 00:00

Ühendatud äriühing jätkab ASi Pere Leib ärinime all. Lepingu kohaselt on Pere Leib Cibuse õigusjärglane koos kõigi sellest tulenevate õiguste ja kohustustega ning seega jäävad ka kehtima kõik Cibuse poolt sõlmitud lepingud.

ASi Pere Leib müügidirektor Jaak Evert ütles ühinemise tagamaid selgitades, et mõlema ettevõtte omanikering kattus ? tööstused kuuluvad suures osas Neeme ja Vambola Raigile. ?Omanik võttis vastu otsuse, et turul parema positsiooni saamiseks viiakse mõlema tegevus ühe äriühingu alla,? lausus ta ja lisas, et uue ettevõtte turujõud on suurem kui kahel väiksel eraldi ning tooteportfell läheb suuremaks.

Seni varustas Cibus peamiselt Pärnumaad, Lääne-Eestit ja Tallinna, Pere Leiva turuks oli Lõuna-Eesti ning Kesk- ja Ida-Eesti. Everti sõnul oli ühendatud tööstuste käive kokku 2003. aastal 142,4 miljonit krooni, olles sellega suuruselt kolmas pagari- ja kondiitritoodete tootja Eestis Leiburi ja napilt ETK Leiva järel. Neljandal kohal asub Fazer Eesti.

Ühendatud Pere Leiva käive tänavu esimesel poolaastal oli 73, 8 miljonit krooni. Ettevõte annab Pärnus ja Tartus tööd kokku 446 inimesele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing