Audentes avab täna uue staadioni

08. september 2004, 10:50

Audentes avab täna Tondil heitevõistlusega uue staadioni, mis on avatud ka kõigile tallinlastele, teatas ettevõte.

'See staadion saab kasvupaigaks uutele tammertitele, värnikutele ja turidele,' ütles Audentese Spordikooli direktor Marek Kaleta. 'Tippsportlaste kõrval treenivad ja võistlevad siin juba ka noored, kes alles seavad endale spordis suuri sihte või kellele sport on lihtsalt hobiks.'

Kaleta avaldas lootust, et uuele staadionile leiavad lisaks tippsportlastele ja spordiringide lastele tee ka Tallinna elanikud. 'Võimalus proovida oda või ketast lennutada samal staadionil meestega, kellele muidu vaid teleri vahendusel kaasa elatakse, võiks ju treenima tuua ka seni vaid tugitoolispordile pühendunuid,' arvas Kaleta.

Staadionil saab joosta erinevaid distantse, harjutada odaviset, kettaheidet, kõrgus-, teivas- ja kaugushüpet, valmis ka kuulitõukesektor.

Uue staadioni rajakate on rahvusvahelistele nõuetele vastav Conipur SW. Staadioniring on 5-rajaline ja ringi pikkuseks 350 meetrit, peasirge on aga 6-rajaline. Staadionil on kaks kaugushüppekasti, kaks kuulitõukesektorit, kaks kettaheitering ja neli odaviske rada.

Staadion on mõeldud eelkõige treeninguteks, kuid sellel saab läbi viia ka väiksemaid võistlusi, viiesajakohaline pealtvaatamiskoht on juba valmis.
Staadioni renoveerimistööd läksid maksma 5,5 miljonit krooni.

Treenijale maksab staadionil sportimine sama palju kui Audentese kergejõustiku sisehalliski - täiskasvanutele on pilet 30 krooni ja lastele 10 krooni. Soovi korral võib treeningut näiteks alustada staadionil ja jätkata sisehalli areenil. Treenijad saavad kasutada sisehalli riietusruume.

Audentese Tondi tänava campuses on lisaks staadionile ja kergejõustikuhallile veel tennisekeskus, pallimängusaalid, aeroobikasaal, jõusaal ja lasketiir.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing