Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

OPEC võib tõsta nafta tootmismahte

Raivo Sormunen 09. september 2004, 00:00

Nafta hinna vedas eile langusse Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) president Purnomo Yusgiantoro, kes lubas Sydneys peetud Maailma Energiakongressil, et grupp võib tõsta aasta lõpuks nafta tootmismahte ühe mln barreli võrra päevas.

See tähendaks, et OPEC, mis rahuldab umbes kolmandiku maailma naftanõudlusest, tõstaks oma tootmismahte umbes 4% võrra, kirjutas Bloomerg.

OPEC tõstis nafta tootmist viimati alles möödunud kuul. Toonane mahtude kasv 1,2% võrra vedas grupi päevase tootmisvõimsuse viimase kahekümne viie aasta kõrgeima tasemeni. Lisaks teatas Yusgiantoro, et OPEC teeb endast oleneva, et taastada naftaturul stabiilset olukorda. Naftaorganisatsiooni järgmine kohtumine toimub 15. septembril.

Lisaks alandas sel nädalal maailma suurim naftatootja Saudi Araabia USAsse ja Euroopasse müüdava kütuse hinda. Samuti hingas turg nädalavahetusel kergendatult, kui orkaan Frances Mehhiko lahe naftatootmisplatvormidest möödus.

Juhul kui nafta pakkumine maailmas kasvab, hakatakse vähem muretsema Iraagis regulaarseks muutunud naftakatkestuste pärast ning see võib musta kulla hinda märkimisväärselt langetada.

Eile pärastlõunaks oli oktoobrikuu lepingute hind langenud Londoni Rahvusvahelisel Naftabörsil 40,48 dollarini barrelist ehk 0,7%.

Nafta hinna allaliikumist võib takistada eelkõige täna USA Energiaagentuuri poolt avaldav kütuse laovarude mahu number.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing