Estonias saab osa kontsertsalvestusest

Kersti Inno 10. september 2004, 00:00

See Aino Kallase näidendil põhinev Soome ooperiajaloo üks tähtteoseid jäädvustatakse rahvusooperi Estonia ja Soome rahvusooperi koostöös.

Lugu leiab aset Viljandis 1343. aastal ja jutustab Marest, kes kaotanud võitluses rüütlite vastu kuus poega. Püüdes meeleheitlikult hoida ja kaitsta viimast, Imantit, reedab ta vastastele mässuliste rünnakukava, mistõttu hukkub 300 meest. Sellest teada saades viskub Imant lossimüürilt alla ja Mare loobitakse kividega surnuks. Kuigi taoline sündmus on kirjas ka Balthasar Russowi Liivimaa kroonikas, on suure tõenäosusega siiski tegemist rahvusvahelise rändmotiiviga, mitte tõesti sündinuga.

Soome helilooja Tauno Pylkkäneni huvi Eesti ajaloo ja Kallase loomingu vastu tekkis juba lapsepõlves, kuna kirjanik oli tema kasuema sõbrannana ja nende hea perekonnatuttav, kellega koos veedeti mitu suve Saaremaal.

Ooperis ?Mare ja tema poeg? on teeneka kirjaniku jõuline libreto kombineerunud noore helilooja vaimuärksa ja kaunikõlalise, erakordse vaistuga loodud muusikaga. Tauno Pylkkäneni on nimetatud Põhjala Pucciniks, kes jääb siiski piisavalt omapäraseks ja mitte liiga kaugeks tänapäeva publikule.

Mare osa kuuleme laulmas Kirsi Tiihoneni, kes võlus aasta tagasi Eesti publikut Wagneri ?Tannhäuseri? kontsertettekandes Elisabethina. Mare poja osas on Savonlinna ooperifestivali kunstiline juht Raimo Sirkiä.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing