PM: Turvameeste osalust omanditülis tabas hukkamõist

10. september 2004, 07:55

Poliitikud ja turvaspetsialistid mõistavad hukka turvafirmade kiskumise ärimeeste omanditülidesse ja jõudemonstratsioonidesse.

«Juba aastaid tagasi arvasin ma, et selline asi pole Eestis tänapäeval enam võimalik,» ütles Riigikogu liige Ain Seppik Postimehele.

Endine siseminister ja politsei?eff Seppik nimetas äärmiselt taunimisväärseks skandaalse ärimehe Meelis Lao käitumist, kes ? esinedes maja haldaja esindajana ? sammus üleeile koos turvafirma Feba töötajatega Viru tänavale McDonald?si kiirsöögirestorani, kamandas selle töötajad tänavale ja teatas, et seoses rendivaidlustega on hamburgeriäril kriips peal.

Ehkki keskpäevaks käsutas politsei Lao koos saatjatega majast välja, jäi restoran kogu päevaks suletuks.

Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektori Veiko Jürissoni hinnangul heidab juhtum halba varju kogu turvaärile, ehkki restorani hõivanud Feba turvamehed ja õue kupatatud McDonald?si turvatöötajad Falckist käitusid iseenesest korrektselt ja konflikt lahenes kähmluseta.

«Kuid turvaäris kehtib juba ammu väga selge kirjutamata reegel ja hea tava, et turvafirmad ei tohi sekkuda omandivaidlustesse, sest turvafirma ei ole otsustaja, kellel on õigus varale,» lausus Jürisson. «Turvafirma ei ole kohus ja seni on enamik Eestis tegutsevatest firmadest suutnud seda arvestada.»

Lao jõuetendust samuti ebanormaalseks nähtuseks nimetanud Riigikogu liige, Res Publica aseesimees Jaanus Rahumägi ütles, et kahjuks näitas juhtum mõnede ärimeeste suutmatust mõista, millises kultuuri- ja äriruumis nad tegutsevad. Tunduvalt kahjulikumaks hindas Rahumägi aga toimunu tõttu Eestile maailmas langenud negatiivset varju.

Turvafirma Feba juht Valeri Konovalov tunnistas, et kui tal olnuks info Viru 24/Valli 2 hoone rendivaidluste kohta, poleks ta ehk oma vanale tuttavale Laole turvateenust osutanud.

«Lao ei rääkinud mulle midagi käimasolevast kohtuvaidlusest, ta näitas vaid volitust, mille kohaselt esindab ta maja hoonestaja õiguseid, ka rendilepingut, mida McDonald?s ei täitvat, ning palus meid appi, et majja ei pääseks inimesed, kes seal ei tohiks olla,» ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing