ARK hakkab väljastama uudseid registreerimistunnistusi

14. september 2004, 16:57

Tulevast nädalast väljastab ARK uuele blanketile trükitud registreerimistunnistusi, mis on praeguse A ja B osa asemel üheosaliseks.

Praegused registreerimistunnistused kehtivad edasi ja neid välja vahetama ei pea.

Alates homsest hakkab kehtima majandus- ja kommunikatsiooniministri määrus ?Mootorsõiduki ja selle haagise registreerimise eeskiri?, mille kohaselt hakatakse väljastama ka uusi registreerimistunnistusi. Klientide paremaks teenindamiseks teostatakse tarkvarasüsteemi ümberhäälestustööd ja süsteemi testimine nädalavahetusel, seetõttu hakatakse uusi registreerimistunnistusi väljastama järgmisest nädalast, teatas ARK

Uue registreerimistunnistuse andmeväljad muutuvad teiste Euroopa Liidu riikidega sarnaseks, kus kohustuslikud väljad on Euroopa Liidu direktiivi kohaselt tähistatud.

Kolmeks jaotatud blanketil on esimeses osas omaniku ja sõiduki registreerimisandmed, teises osas sõiduki tehnilised andmed ja kolmandas andmeväljad registreerimistunnistuse väljastamise kohta, seerianumber, tüübikinnituse numbrid ja lahter märkuste jaoks.

?Registreerimistunnistuse andmeväljade märkimiseks kasutatavad tähistused muudavad registreerimistunnistuse lugemise arusaadavaks kõigile asjaosalistele olenemata nende emakeelest,? selgitas ARK registreerimisosakonna juhataja Sulev Vill.

Andmeväljadest muutub kõige enam isikutega seotud lahter (tähistatud tähega C). Nii sõiduki omaniku kui ka kasutajate andmed märgitakse ühele infoväljale.

Kui praegu jagunevad sõidukitega seotud isikud omanikuks ja kasutajateks, siis uuel registreerimistunnistusel on määratlusi kolm ? vastutav kasutaja, omanik ja kasutaja. Esikohal on edaspidi just sõiduki vastutav kasutaja, kes vastutab kõige eest, mis selle autoga toimub.

Kui sõiduki omanikuks on näiteks liisingfirma, siis vastutavaks kasutajaks on isik või ettevõte, kes tegelikult sõidukit kasutab.
Uuele blanketile saab lisaks vastutavale kasutajale ja omanikule lisada veel kuni kolme kasutaja andmed.

Registreerimistunnistuse blankette trükib AS Vaba Maa, mis valiti teenusepakkujaks avatud menetluspakkumisega riigihanke käigus selle aasta kevadel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing