Financial Times: naisjuhid on hakanud teenima meestest rohkem

Anne Oja 16. september 2004, 00:00

Tippjuhina töötava naise palk oli uuringu järgi 52 000 naela aastas ehk ligi 100 000 krooni kuus, mis on veidi enam kui meesjuhtide keskmine palk, vahendas uudist Eesti Päevaleht Online. Naiste keskmine palgatõusu tase oli 5 protsenti, samal ajal kui mehed pidid rahulduma 4,7 protsendi suuruse tõusuga. Lisaks selgus uuringust, et järjest enam naisi asub tööle juhtivtöötajana ? kui viis aastat tagasi oli tippjuhtide seas 10 protsenti naisi, siis nüüd on kolm protsenti enam. Uurimuseks küsitleti 22 000 juhti 354 ettevõttest.

Personaliotsingufirma CV-Online tegevdirektor Margus Ärm ütles, et naisjuhid teenivad ka Eestis meestest rohkem, sest on meestest oluliselt kohusetundlikumad ja järjekindlamad.

?Neil on suured unistused ja tohutu ambitsioon, aga kui on rasket tööd teha vaja, siis ei tule midagi välja,? selgitas Ärm meesjuhtidega kaasnevat.

?Ma ei saa öelda, et naised saavad meestest vähem palka. Võib-olla see on teatud sektorites nii, kuid meil (CV-Online?is) saavad nad rohkem,? lisas Ärm. CV-Online?i müügiosakond koosneb praegu sajaprotsendiliselt naistest, sest juba pikemat aega pole müügimehed koormusele vastu pidanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing