Trendikas mp3-mängija sai väikevenna

Andres Palm 16. september 2004, 00:00

Nn suure, 15-40 gigabaidise iPodiga võrreldes on väiksema mudeli disain seksikam, seade on pisem, alumiiniumist korpuse pealispind matt ega korja inetuid sõrmejälgi, nupud on koondatud ühele ?kettale? ja seadme kuju on käe jaoks mõnusam, kuid muusikat mahub temasse vaid 4 Gb jagu. Valge vööklamber fikseerib seadme piisavalt kindlalt ka hommikuse tervisejooksu ajaks.

Heli on puhas ja võimas. Seadmega on kaasas valget värvi pisiklappid. 3.5 mm standardpistik lubab kasutada ka teisi kõrvaklappe.

Arvutiga ühendamiseks on kaasas FireWire ja USB-juhtmed, mille kaudu laetakse ka seadme akut. Arvutist eemal viibides saab laadimiseks kasutada toiteblokki.

Muusika laadimiseks vajalik iTunes tarkvara tundub Windowsi kasutajale alguses kohati keeruline, selle loogika selgeks saamine ning harjumine võtab aega. Valida saab iTunes-i playlist-ide automaatse ületõstmise ning lugude käsitsi lisamise vahel. Mac-i kasutajad on vajaliku loogika tõenäoliselt juba varem omandanud ning saavad kiiremini hakkama.

Menüüde ülesehitus on sarnane suure iPod-i menüüdele. Peamenüü sisu saab ise sobivaks kohandada, kuid reeglina pakutakse ligipääsu muusikale autorite, esitajate või albumite nimekirja kaudu, lisaks nelja mängu, äratuskella, kalendrit, aadressraamatut ning märkmeid.

Menüüdes liikumine toimub kombineeritud puute- ja vajutustundliku ketta abil. See on iPod-i põnevaim uuendus, millega harjumine võib veidi aega võtta.

Peale muusika kuulamise võib iPod-i kasutada välise kõvakettana, kuhu saab vajadusel hoiule panna mistahes faile. Spetsiaalsetesse kataloogidesse salvestatud vCard formaadis aadressraamat, iCalendar formaadis kalender ja tekstifailina salvestatud märkmed on hiljem pisikeselt ekraanilt mugavalt loetavad. Tõsi küll, nende muutmiseks on iPod vaja taas arvutiga ühendada.

iPod Mini toetab MP3, WAV, AIFF ning AAC failiformaate. Viimane, MPEG4-l põhinev formaat on kasutusel ka Apple muusikapoes, mida saab külastada samuti iTunes tarkvara kasutades. Poest ostetud AAC-failid on ostja jaoks kodeeritud ning nende mängimiseks väljaspool arvutit sobib siiani ainult iPod.

Paljude kasutajate meelehärmiks ei mängi iPod Windows Media formaadis faile.

Apple iTunes muusikapood laieneb Eesti helisõpradeni sellel sügisel. Seniakaua on selle kasutamiseks vaja USA, Suurbritannia, Saksamaa või Prantsusmaa arveaadressiga krediitkaarti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:44
Otsi:

Ava täpsem otsing