Coca-Cola süüdistas kasumihoiatuses Põhja-Euroopa kehva ilma

16. september 2004, 10:13

Maailma suurim karastusjookide tootja Coca-Cola andis eile kasumihoiatuse, süüdistades raskeid tingimusi oma peamistel turgudel, kirjutab BBC News.

Kompanii tõi ühe peamise negatiivse põhjusena välja Põhja-Euroopas valitsenud külma ja märja ilma. Lisaks on müük langenud ka USAs, kus Coca-Cola pole suutnud kohaneda kiirelt muutuva turu tingimustega. Paljud tervisele rõhku panevaid tarbijaid on Coca?Colast eemaldunud mineraalvee ja mahlade juurde.
Negatiivselt mõjus ka Saksamaa otsus kehtestada ühekordseks kasutuseks oleva taara jaoks deposiitmaks.

Karastusjookide aktsia taandus eile New Yorgi börsil 4%, tasemeni 41,16 dollarilt ehk 16 kuu madalaima tasemeni.

Coca-Cola ootab 2004. aasta teise poolaasta puhaskasumiks ilma erakorralisi kulusid arvestama 88-92 senti. Analüütikute keskmised ootused oli 99 sendi juures.
Kolmanda kvartali puhaskasumiks oodatakse 35-38 senti aktsia kohta, mis jääb möödunud aasta võrreldava kvartali 50 sendisele kasumile alla vähemalt veerandi võrra.

Selle aasta mais pensionilt tagasi Coca-Colat päästma kutsunud Neville Isdell ütles, et ta pole numbritega rahul, kuid ootab paranemist. ?Ehkki kindlate kasumiprognooside teatamine ei kuulu meie praktikasse tegime me täna selge ja õigeaegse info edastamise huvides erandi,? tõdes Isdell. ?Me tahame investoreid informeerida trendidest, mis märkimisväärselt mõjutavad meie tegevuskeskkonda.?

Investeerimispank Merrill Lynch analüütik Christine Farkas usub, et investorid on muutuste tuules viibiva Coca-Cola suhtes ettevaatlikud, alandades aktsia reitingu ?osta? pealt ?neutraalse? peale.
?Me arvame, et tänane teade vihjab Coca-Cola tulevastele raskustele, mille lahendamine võib võtta pikka aega,? lisas Farkas.

Coca-Cola avaldab oma kolmanda kvartali tulemused 21. oktoobril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing