Prokuratuur saadab kohtusse TEA ja Festarti kirjastuste vaidluse

Inno Tähismaa 16. september 2004, 13:39

Põhja Ringkonnaprokuratuur saadab septembris Tallinna linnakohtusse kriminaalasja, milles kahtlustatakse kirjastust Festart piraatluses.

Kahtluse kohaselt tootis Festart piraatkoopia tunnustega elektroonilise sõnaraamatu ?Festarti inglise-eesti sõnaraamat? ja levitas seda, teatas prokuratuuri esindaja.

Kriminaalasi alustati AS TEA Kirjastus avalduse alusel, mille kohaselt kasutas kirjastus Festart CD-l välja antud sõnaraamatu tegemiseks TEA kirjastuse erinevate sõnaraamatute elektroonilisi põhjasid. Põhja prokuratuurile teadaolevalt on Festart andnud sõnaraamatust välja uue versiooni, mida müüakse Eestis ka praegu. Kirjastus Festart oma süüd ei tunnista.

Kriminaalasja uuris Põhja Politseiprefektuuri Kriminaalosakonna majanduskuritegude talitus.

Kirjastuste vaidlust kajastas möödunud aastal ka Äripäev. Tüli sai alguse 2000. aastal, kui TEA kirjastuse endine lepinguline töötaja Sergei Gluhhov hakkas ise sõnaraamatuid välja andma. TEA kirjastuse juht Silva Tomingas tuvastas konkurendi sõnaraamatutes sarnasusi TEA väljaannetega, isegi trükivead olid samad. Festarti juht Gluhhov seevastu ütles, et teeb koostööd samade autoritega, kes tegid TEAle sõnaraamatuid ja seetõttu on autoriõiguste koha pealt kõik korras.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing