Pühapäev 4. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Peaaegu merereis ? eriti sobiv kiirele kontoriametnikule

Heidi Vihma 17. september 2004, 00:00

Hea seltskond tundub selles kohas eriti tähtis olevat, sest üksikuid sööjaid seal lihtsalt ei ole. Ja muidugi istuge terrassile, kus nii mere- kui ka jõevaade.

Purjetamisest ei tea ma muud, kui et mõnus on. Seepärast ei saanud ma aru, miks iga natukese aja tagant anti signaali ja tõmmati lipumasti või lasti sealt alla värvilisi lippe. Aga vile huilgas, purjekad sõitsid ja merekarud mängisid kõrvallauas kaarte. Ja igasugu keeli räägiti ning igasugu jooke joodi.

Söök-jook oli just sobilik sellisele rahvusvahelisele mitte-pirtsakale seltskonnale ? road pigem lihtsad kui keerulised, portsjonid pigem suuremad kui väiksemad, aga majavein ja kohvi ekstrahead.

Ega meiegi pirtsakad olnud. Kui pelmeenide juurde toodi lubatud mädarõika-hapukoorekastme asemel ainult parimat puhast hapukoort, ei olnud meil selle vastu midagi. Kuigi neid keedupelmeene õieti kastme pärast oodanud olingi. Ei kurtnud ka selle üle, et sadamas vaid kahte sorti kalapraadi saab, ja needki mõlemad külmutatud kalast. Ja et nii kanafilee kui ka praeheik liiga kuivaks küpsetatud olid. Ei, kohe mitte sugugi ei kurtnud, hoopiski tundsime rõõmu ilmast ja merest ja veinist ja meremeestest.

Kui kange kohvi kõrvale veel sooja kohupiimakooki saime, oli elu ilus.

On küll kontorist natuke kaugel, aga parkida saab kohe sinnasamma. Kõndima üldse ei pea ja parkimise eest raha ei küsita. Nii et kontorirotid ? üks väike toidureis Piritale!

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing