Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tule ja ole, tudeng!

Christel Karits 17. september 2004, 00:00

Eesti Üliõpilasliidu poolt ligi kümme aastat tagasi alustatud tudengite kevad- ja sügispäevade eesmärgid on lihtsad: edendada, propageerida ja toetada tudengikultuuri Tallinnas, aidata kaasa vanade ja uute üliõpilastraditsioonide tekkimisele ja säilitamisele, koondada Tallinna tudengiaktiivi ja soodustada nendevahelist koostööd, tutvustada laiemale avalikkusele Tallinna kui ülikoolide ja üliõpilaste linna.

Pealinnas toimuvad tudengite sügispäevad juba 9. aastat järjest. Järgmisel korral on seega põhjust tähistada esimest juubelit. Selle aja jooksul on muutunud nii palju, et avaparaadile oodatakse 50 tudengi asemel 5000 ja sügispäevade korraldustoimkonnas on 10 aktivisti asemel 200 tõsist korraldajat. Kõnekad numbrid, mis räägivad selgelt, et pealinna tudengidki on lõpuks mõistnud: Tallinn on ülikoolide ja üliõpilaste linn.

Tudengipäevad on aeg, mil ka kõige hõivatumatele üliõpilastele on tehtud võimalikuks saada osa mitmekülgse üliõpilaselu meelelahutuslikumast poolest. Tudengipäevade süda ? Vabaduse väljaku telk ? on koht, kus saavad kokku kõik Tallinna tudengid ja nende sõbrad. Ärge seda maha magage!

Võrreldes varasemaga on päevakava läbinud uuenduskuuri. Palju uusi üritusi, uued tegijad, rohkem sündmusi ja suurejoonelisust. Võib olla kindel, et seekord tulevad igati tegusad tudengipäevad.

Ürituse avaakordiks on suurejooneline avaparaad, mille seekordne marsruut kulgeb mööda vanalinna, pakkudes igal tänavanurgal pisikesi vürtsikaid üllatusi.

Suurim uudis, sõna otseses mõttes, on kahtlemata 8×8 meetri suurune liivakast, kuhu ürituse korraldajad on tellinud mitukümmend tonni liiva. Liivakastis toimuvad erinevad aktsioonid, mille kohta saab täpsemat infot tudengiveebist. Tudengipäevade suurimateks tõmbenumbriteks on kindlasti Tudengikokk 2004, mida viib läbi telekokk Rain Käärst, jaburate veesõidukite võistlus Pirita jahisadamas, tudengite moodne mitmevõistlus ?Hulla-tralla-söö- ja-kalla? Harju mäel ning Tudengirammumees Vabaduse väljaku telgis. Igal õhtul toimub üks suuremat sorti tantsuüritus ? alustades Studentrave?ist ja karaokest ning lõpetades tantsu-performance?iga. Lisaks toimuvad veel Tudengirock 2004 Veski kõrtsis ning naisteklubi C.E.N ja Starteri 80ndate stiilipidu klubis Nightman (DJ Inimpeldik). Võib olla päris kindel, et üritustel on mõnus õhkkond ja see ongi peamine põhjus, miks peaks tudengipäevadest aktiivselt osa saama.

Põhjalikumat infot võib leida tudengite sügispäevade koduleheküljelt, mis asub tudengiportaalis aadressil www.tudengiportaal.ee.

Allikas: www.tudengiportaal.ee

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing