Kvootide ja tariifide kehtestamist saab suunata

ÄP 21. september 2004, 00:00

Nimelt ootab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda (EKTK) tagasisidet ettevõtjatelt, kes on huvitatud osalema Euroopa Liidus autonoomsete tariifipeatamiste ja tariifikvootide kehtestamisega seonduva informatsiooni saamisel ja analüüsimisel.

Kuivõrd saadav informatsioon sisaldab peamiselt andmeid selliste toodete kohta, mida Euroopa Liidus väidetavalt veel ei toodeta, võib see olla kasuks nii ärisidemete kui ka äriideede tekkimisele.

Autonoomset tariifipeatamist võidakse kohaldada liikmesriigi ettevõtja taotlusel kaubale, mis on toorainena või pooltootena vajalik ELi liikmesriigi ettevõtluses kasutamiseks ning mida ei saa hankida ELi liikmesriikidest. Tariifipeatamise korral kehtestatakse kaubale tollimaksu nullmäär või madaldatud määr.

Autonoomset tariifikvooti võidakse kohaldada liikmesriigi ettevõtja taotlusel kaubale, mis on toorainena või pooltootena vajalik ELi liikmesriigi ettevõtluses kasutamiseks ning mida saab hankida ELi liikmesriikidest, kuid mitte piisavalt. Sarnaselt tariifipeatamisega kehtestatakse ka tariifikvoodiga kaubale tollimaksu nullmäär või madaldatud määr.

Rahandusministeeriumi hinnangul on olulisemad valdkonnad, kus tariifipeatamisi või -kvoote ELis siiani on taotletud ja antud, järgmised: kala ja loomanahad, kemikaalid ja plastid, paber, klaas ja tekstiil, metalltooted, mehaanilised ja elektriseadmed, optilised ja kontrollseadmed.

Ülaltoodud loetelu ei ole ammendav ning reaalsed tooted selguvad alles konkreetsetest nimekirjadest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing