Kaks suurt tarbekaupade tootjat andsid kasumihoiatuse

21. september 2004, 11:39

Eile andsid kasumihoiatuse kaks maailma juhtivat tarbekaupade tootjat ? Unilever ja Colgate-Palmolive.

Mõlemad kompaniid seostasid kasumi kahanemist turunduskulude kasvamisega selleks, et kaitsta omi kaubamärke, kirjutab majandusleht Financial Times.

Maailma juhtiv hambapastatootja Colgate-Palmolive teatas, et kompanii saab kolmandas ja neljandas kvartalis kasumit 57 kuni 59 USA senti aktsia kohta, teatas Bloomberg. Analüüsikeskuse Thomson Financiali prognooside kohaselt ennustasid analüütikud kompaniile kasumit 67 kuni 68 senti aktsia kohta.

Liptoni tee, Dove seebi ja Magnum jäätise tootja Unilever teatas, et kasumi kasv aktsia kohta kasvab 5 protsenti 10 protsendilise kasvu asemel, mida loodeti saavutada.

Mõlemad kompaniid süüdistavad kasumi kahanemises konkurentide eesotsas Procte Gamble?t, kes on alandanud hindu ning teised peavad seetõttu kulutama rohkem reklaamile.

Unilever on viimased neli aastat tegelenud oma brändide arvu kahandamisega 400le võrreldes varasema 1600, et peatähelepanu koondada kõige kasumlikematele. Nende brändide müük, mis annab 95 protsenti käibest, langes juulis esimest korda pärast 2000. aastat.

Ka Unilever süüdistas analoogiliselt Coca-Colaga käibe languses halba ilma Põhja-Euroopas, mille tõttu ei läinud kaubaks jäätised ja jäätee.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing