Varastatud sülearvuti on leitav

Alar Pardla 23. september 2004, 00:00

Internetist leiab mitu veebisaiti, mis pakuvad tarkvara varastatud sülearvuti leidmiseks. Erineva tarkvara tööpõhimõtted on sarnased.

Esimene samm on tarkvara ostmine, allalaadimine ning paigaldamine. Peale arvuti taaskäivitamist jookseb arvutis pisike jälgimisprogramm, mis teie tööd ei sega.

Tarkvara raporteerib regulaarse ajavahemiku tagant teenusepakkuja serverile arvuti internetiaadressi. Eelduseks on loomulikult see, et arvuti on internetti ühendatud.

Kui arvuti peaks ära varastatama, tuleb sellest monitooringut sooritavat firmat informeerida. Saadetavatest ja ka arhiveeritud andmetest on siis võimalik saada informatsiooni, mis ajal ning millise internetiaadressi pealt arvuti internetti ühendati. Kui firma abiga on teada saadud internetiaadress, siis on politseil võimalik kohalikest interneti- ja telefonifirmadest suure tõenäosusega kindlaks teha, kes firma klientidest varastatud arvutiga internetis on viibinud.

Tasulist vargusevastast tarkvara maksustatakse kahel moel. Tavalisim on aastamaks: hinnad kõiguvad 25?50 dollari (320?640 krooni) vahemikus sõltuvalt lepingu pikkusest. Aastased lepingud maksavad üldiselt 50 dollari ümber. Erandiks on Laptrak 36,50 dollariga (470 krooniga) aastas. Odavaim on Ztrace aastamaks, kui korraga ostetakse teenus kuueks aastaks ? siis on teenuse hind 25 dollarit aastas.

Abi on sellisest monitoorimisteenusest siiski ainult osal juhtudest ? IT-teadlik kurikael oskab suure tõenäosusega sellist tarkvara arvutist otsida ning selle ka sealt eemaldada.

Õnneks on osa tarkvara kirjutatud siiski selliselt, et Windowsi Start-menüüs ?Add/Remove programs? menüü all neid ei paista ning eemaldamine on raskendatud.

Allikas: Internet

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing