PM: Teadlased ennustavad Eestis majanduskriisi

23. september 2004, 07:46

Eesti võib teadlaste arvates seista lähiaastatel silmitsi majanduskriisiga, sest madalatehnoloogilised investeeringud vähendavad Eesti konkurentsivõimet.

«Olukord majanduses on üheaegselt hea ja halb,» tõdes Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) professor Jaak Leimann. «Makromajanduslikud näitajad võivad küll head olla, kuid sisulist analüüsi tehes julgen väita, et Eestit tabab praeguse olukorra jätkumisel tõsine majanduslangus,» märkis Leimann.

Eile korraldatud teadlaste ja ettevõtjate ümarlaual tõdesid teadlased, et riigi majandusareng ei ole nii kiire, kui võiks. TTÜ teadlaste hinnangul ei ole Eesti kaubad maailmaturul piisavalt konkurentsivõimelised, sest on lihtsad ja odavad, kirjutas Postimees.

TTÜ rektori Andres Keevalliku sõnul võib vaid kuut protsenti Eesti tööstustoodangust klassifitseerida kui innovaatilist toodangut. Praegu on Eestil suur oht jääda vaeseks maaks, mis pakub vaid odavat tööjõudu.

Riik peaks teadlaste arvates teiste Euroopa riikide eeskujul hakkama senisest enam investeerima teadusesse ja kõrgtehnoloogiasse, mis on majandusedu aluseks.

TTÜ professori Kaarel Kilvitsa sõnul paigutatakse enamik kohalikust kapitalist vananenud tehnoloogiasse ja nõrkadesse äriplaanidesse.

Kilvitsa arvates on kapitali raiskamisest veelgi hullem see, et madalatehnoloogilised investeeringud säilitavad majanduse mahajäämuse aastateks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing