Börsi kodulehekülg kuvab peamiselt müra

Tõnis Oja 28. september 2004, 00:00

Eile läks Tallinna börs üle uuele kauplemissüsteemile ja koos sellega muutus ka börsi (õigemini börside) veebiinfo. Ükskõik, millised olid Tallinna börsi lehekülgede kujundamise taotlused, on need leheküljed väikeinvestoritele igal juhul ebamugavad kasutada.

Mulle tundub, et lehekülje väljatöötamisel võeti eelduseks, et meil on tegemist ühtse väärtpaberituruga, kust leiab terve rea likviidseid aktsiaid. Tegelikkuses on meil eraldiseisvad Tallinna ja Riia börs, kus on paar-kolm likviidset väärtpaberit, ja see on kõik. Tulemuseks on see, et kui väikeinvestor tahab teada, mida teeb temale kuuluva Norma aktsia hind, peab ta otsima menüüde ahelast ja siis filtreerima Tallinna börsi nimekirja. Tarbijasõbralikkusele eelistati seekord kõikehõlmavust, kuid suurema osa Tallinna ja eriti Riia börsil noteeritud väärtpaberitega ei toimu ju suurt midagi. Praegusel kujul kuvab börsi veebilehekülg peamiselt ?müra?, infot otsida on ebamugav.

Eilse Äripäeva kaaneloo peategelase, Norma aktsia hind kerkis 1,13%, 98,26 kroonini. Aktsia käive oli 5,8 miljonit krooni ehk suurim alates 9. septembrist. Äripäev kirjutas, et Norma suuromanik Autoliv toob kogu Rootsis asuva turvavööde tootmise Eestisse.

Kui Norma suuromanikud eesotsas Jüri Käoga loobusid kuus aastat tagasi Peep Aaviksoo teenetest põhjendusega, et viimane vaatas liiga palju lääne suunas ja jättis unarusse suhted Venemaaga, tekkisid lootused suurematele marginaalidele, kuid oli ka selge, et ettevõtte riskid suurenesid. Nii ka läks, Norma majandustulemused ei vastanud ootustele ning uudised töötajate palgata puhkusele saatmisest muutusid tavapärasteks. Takkajärele tark olles: Aaviksoo püüdlused olid õigustatud, küsimus oli vaid selles, kas ka õigeaegsed.

Ehkki tormilist kasumi kasvu oodata ei ole, võib uskuda, et Norma aktsia muutub investoritele mõnevõrra atraktiivsemaks.

Tallinna Kaubamaja aktsia hind kerkis tänu ühele tehingule 2,92%, 101,86 kroonile. Kaubamaja teatas reedel kahe Tallinna kinnistu müügitehingust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing