Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ÄL: Balti Investeeringute Grupp tahab minna pangandusturule

29. september 2004, 08:03

Balti Investeeringute Grupp (BIG) huvitub krediidiasutuse tegevusloast, mille väljastamine tähendaks BIGile ettevõtte muutumist laenukontorist pangaks.

?BIG on sellist huvi finantsinspektsioonile küll ilmutanud, aga krediidiasutuse tegevusloa menetlusest nende puhul veel rääkida ei saa,? ütles finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuht Livia Kulm Ärilehele. Täpsemaid kommentaare inspektsioon ei andnud, kirjutab Ärileht.

See on väga meelevaldne väide, ütleb aga BIGi juhatuse esimees Targo Raus. ?Kust selline info pärineb?? imestas Targo Raus eelmise nädala lõpus. BIGi juhi sõnul oleks huvitav teada, kuidas finantsinspektsioon midagi sellist üldse väita saab. ?Ma pean teadma, mida finantsinspektsioon selle väite all silmas pidas, siis äkki saan ka midagi öelda. Arvan, et siin on tegu kellegi poolt tekitatud müraga,? kommenteeris Raus läinud nädalal olukorda.

Raus märkis siis, et soovib finants-inspektsioonilt isiklikult järele pärida, mida viimane nimetatud väite all täpselt silmas pidas. Esmaspäeva pärastlõunaks polnud ta seda veel teinud.

?Tõenäoliselt on nende (finantsinspektsiooni ? toim) vastusest jäänud teile natuke vale mulje,? ütleb Raus ka selle nädala esmaspäeval. Ta lisab, et kui BIG isegi oleks niisuguse avalduse finantsinspektsioonile teinud, ei saaks viimane sellist infot jagada. Samas tunnistab Raus, et krediidiasutuse loa teemat on inspektsiooniga varem siiski puudutatud.

BIG on pankade ja liisingufirmade järel Baltimaade suurim laenuandja eraisikutele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing