Mecro ostis SOK-lt ära põllumajanduskauba müügiüksuse

30. september 2004, 10:21

Tööriistade ja seadmete hulgimüüja ning Stokkeri-keti omanik AS Mecro ostis soomlaste SOK-lt ära põllumajanduskauba müügiga tegeleva Agribalti.

Turun Sanomat kirjutas, et SOK teatas kolmapäeval oma Eestis ja Lätis tegutseva põllumajanduskauba müügiüksuse müügist ASile Mecro. Tehingu hinda ei avalikustatud. SOK jätkab jätkab Baltimaades toidu- ja autokaubandusega ning hotelliäriga.

Ajalehe teatel lähevad tänavu kokku hinnanguliselt 310 miljonit krooni käivet tegevad ettevõtted uuele omanikule üle novembri alguses.

ASi Mecro tegevjuht Priit Prints ütles, et ei soovi veel täna ASi Agribalt ja SIA Agribalt Latvia ostuga seonduvaid üksikasju täpsustada: 'Sõlmitud on eelleping, käimas on due dilligenceŽi protsess.'

Prints lausus, et Agribalti ost võimaldab Mecrol suurendada põllumajanduskauba müüki Lätis.

Mecro eelmisel aasta käive kolmes Balti riigis oli 537,5 miljonit krooni ja kasum 20 miljonit krooni. Kolmes Balti riigis on Mecrol kokku töötajad 240. Stokkeri ketti kuulub 14 kauplust.

Prisma Peremarketi, Kommest Auto ja Viru hotelli omanik SOK pakub Baltimaades tööd ligi tuhandele inimesele. SOK Balti üksuste tänavuseks läbimüügiks on hinnanguliselt 3,1 miljardit krooni.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing