Tartu kesklinna kerkib teaduskeskus

Villy Paimets 01. oktoober 2004, 00:00

Peaprojekteerija peab koostöös eskiisprojekti autoritega tegema Ahhaa hoonele ehitusloa taotlemiseks vajaliku eelprojekti.

Eskiisprojekti järgi on projekteeritava ehituse suletud brutopind 7475 ruutmeetrit, hoone maht on 43 500 kuupmeetrit ning hoone eeldatav maksumus ulatub 100 miljoni kroonini. Konstruktiivse osa projekteerija peab omama enam kui 24meetrilise sildeavaga ruumide kandekonstruktsioonide projekteerimise kogemust, on üks projekteerijale esitatud nõuetest.

Ahhaa keskus kavatsetakse abilinnapea Hannes Astoki sõnul rajada Tartu linna, Eesti riigi ning Euroopa Liidu ühisrahastamisel.

?Loodame, et mai lõpuks on projekt koos, samuti ootame turismi struktuurfondi raha avanemist,? ütles Astok. ?Hiljemalt aastal 2006 tahaks ehitusega alustada.?

Keskus kerkib Tartu kesklinna, Emajõe ja Aura keskuse vahele. Alaga piirnevad spordikool, Aura keskus ja Zeppelini kaubanduskeskus ning Emajõe kaldapealne, mis on aluseks moodsa kaubanduse, spordi ja meelelahutuse kolmikkeskuse väljaarendamiseks antud maa-alal, on kirjas Tartu linna kodulehel.

Üks osa sellest alast kuulub linnale, teine aga ASile Linnaehitus, kes kavandab talle kuuluvale maale rajada büroohoone, kaubanduspinna ja Tartu kõrgeima, 24korruselise tornelamu. Kavandatud on ka parkimismaja rajamine.

Linnavalitsuse arvates tuleks selle ala tulevikku kavandada omanike koostöös . ?Meil on Linnaehitusega räägitud, et ehitatavad majad saavad kokku sobima,? ütles Astok. ?Ehitame ju mitmesajaks aastaks ning see on linna süda, seetõttu on eriti oluline, et sinna midagi sobimatut ei kerkiks.?

ASi Linnaehitus omanikud on ehitusgigant Eesti Ehitus ja OÜ Tähering. ?Muidugi oleks hea, kui oleks üks arhitekt, kes projekteeriks nii Ahhaa kui ka meie hooned,? ütles Linnaehituse juhataja Kalev Kase. ?Künnapuu ja Padrik sobiks hästi??

?Loomulikult tahaksime me kõike ehitada, mida maailmas ehitatakse,? vastas Kase naerdes küsimusele, et kas ka Linnaehitus tahaks Ahhaa keskust ehitada.

Ahhaa oli üks Tartu Ülikooli projektidest, kuid niivõrd suurteks investeeringuteks loodi sihtasutus, mille asutajateks on Tartu Ülikool, Tartu linn ning riik haridus- ja teadusministeeriumi näol.

?Sihtasutus hakkab keskust ise majandama, kuid on selge, et päris ise see ennast ikka ära ei majanda, ilmselt tuleb ka dotatsioon,? ütles Astok. ?Eksponaate tahaks ka ise oma töökojas tegema hakata, ehk hakkame neid müümagi, see on välismaal üsna suur äri, see eksponaatide valmistamine ja putitamine.?

Konkurss lõpeb 12. oktoobril, pakkumised avatakse 29. oktoobril.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing