Aasia börsidel kiire ülessööst

Raivo Sormunen 05. oktoober 2004, 00:00

Jaapani ja Lõuna-Korea börs tõusid eile vastavalt 2,7% ja 4,3%, sest reedel avaldatud USA tööstussektori raport külvas investoritesse optimismi, et maailma suurim majandus ja ka tarbijate ostujõud on tugevnemas.

ISMi ostujuhtide indeks näitas, et septembris kosus USAs tööstussektor juba kuueteistkümnendat kuud järjest. Analüütikute sõnul võivad ettevõtete kolmanda ja neljanda kvartali majandusnäitajad tulla loodetust paremad, mistõttu hakati krabama ekspordile suunatud firmade aktsiaid.

Lõuna-Koreas vedas tõusu riigi suurim eksportija Samsung Electronics, kosudes päevaga 6,3%. Arvutitele pooljuhte tootva Hynix Semiconductori aktsia hind kerkis 4,5%. Lisaks erutas investoreid riigi finantsministri Lee Hun Jai ütlus, et valitsus teeb majanduskasvu ergutamiseks kõik endast oleneva. Investorid lugesid sellest välja, et Lõuna-Korea keskpank võib oma sel neljapäeval toimuval istungil intressimäärasid alandada ja seega tarbijatele-tootjatele raha odavamaks muuta. Kolmandaks kerkis septembris Lõuna-Korea ärikliimaindeks viimase viie kuu kõrgeima tasemeni, kuna usutakse, et tarbijad hakkavad lähikuudel rohkem raha poodidesse jätma. Kõik see kergitas Soulis Kospi indeksi 880,84 punktini ehk kõrgeima tasemeni pärast 28. aprilli. Käive oli Lõuna-Korea börsil eile viimase kuu suurim.

Jaapani börsidel olid eile tegijad pooljuhtide tootjad, sest möödunud nädalal raporteeris investeerimispank JPMorgan, et näeb 2005. aasta teises kvartalis sektoris nõudluse kasvu. Tõusva päikese maa aktsiaturgu jälgiv Nikkei 225 indeks hüppas 2,7% kõrgemale, tasemeni 11279,63 punkti.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing