Andrus Ansip: see on üks Edgar Savisaare mitte eriti õnnestunud nali

Inno Tähismaa 06. oktoober 2004, 15:43

?See on üks Edgar Savisaare mitte eriti õnnestunud nali,? kommenteeris Reformierakonna juht Andrus Ansip oma poliitilise rivaali tänast seisukohavõttu.

Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar andis täna linnavalitsuse pressikonverentsil mõista, et lahkhelid kahe erakonna vahel tulenevad reformierakonna soovist sokutada praegune majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip peaministri toolile. Selle vastu pakutakse Savisaare sõnul Res Publicale Tallinna linnapea tooli.

Savisaar viitas kolme aasta tagusele ajale, mil Reformierakond loobus Tallinnas võimuliidust Mõõdukate ja Isamaaliiduga ning läks nii Tallinnas kui Toompeal koostööle Keskerakonnaga. Siis kaotas oma koha Tallinna linnapea Tõnis Palts ning Reformierakonna juhist Siim Kallasest sai peaminister.

?Taolisi läbirääkimisi ei käi,? kommenteeris Ansip võimalikku praegust analoogiat minevikuga, ?välistan selle kategooriliselt.? Tema sõnul võiks Savisaar tegeleda probleemidega linnas sees. ?Olen kindel, et ta on eksiteel. Eelarve koostamise protsessi käigus võib mõista meelehärmi,? ütles Ansip vastuseks Savisaare väidetele.

Ansipi sõnul ei saaks kolme aasta tagused sündmused praegu korduda, sest Savisaart ega Keskerakonda pole praegu üleriigilises koalitsioonis. ?Ikka on kergem seletada asju maaväliste nähtustega kui peeglisse vaadata,? lisas Ansip.

Ansip ütles, et on teadlik probleemidest Tallinnas. Samas langetab tema sõnul otsuseid linnas Reformierakonna piirkonna organisatsioon. Ansipi sõnul on probleem, et Reformierakonna haldusala on linnas alafinantseeritud. Tema sõnul on probleem, et Ohvitseride Maja saab 60 miljonit, laululava mitte sentigi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing