Uus dEässkontserdiseeria

Madli-Liis Parts 08. oktoober 2004, 00:00

Tallinna Filharmoonia tiiva all sündinud kontserdiseeria avaürituse sisustab Eesti bigbändide lipulaev Estonian Dream Big Band (EDBB), keda juhatab külalisena Örjan Fahlström Rootsist. EDBBga esinevat Tim Hagansit iseloomustatakse kui särava tooni ja isikupärase stiiliga visionääri. Trompetist on aktiivne nii Euroopa kui ka Ameerika dzässiringkondades. Hagansit võib esinemas näha maailma kuumimates dzässiklubides ning kuulda paljudel salvestistel. Kontserdi teises osas esineb Otsa-kooli bigbänd, mille ees noor andekas saksofonist ja dirigent Siim Aimla. Noorteorkestrile lisab solistina värve Kaire Vilgats.

Nagu head ideed sünnivad senise olukorraga leppimatusest, tekkis ka Tallinn Jazz Studio tänu sellele, et EDBB-le otsiti stabiilset esinemispaika ja rohkem esinemisvõimalusi. Kes orkestrit kuulnud, teab, et tase on liiga kõrge selleks, et kuulajad vaid harvad korrad aastas sellest osa saaksid.

Jüri Leiten Tallinna Filharmooniast räägib, et Tallinn Jazz Studio on pikaajalisem projekt, mis sünnib koostöös Eesti Raadio ja Rootsi riigiraadioga. Tulevikus on kavas otseülekanded kontsertidelt kahes riigis ning miks mitte ka plaadisalvestused, kuna kontserdid nagunii jäädvustatakse. Ka homsest kontserdist sünnib salvestus, mis kõlab tulevikus vähemalt Eesti Raadio ja Rootsi riigiraadio eetris.

Stuudiokontsert annab uue hingamise Eesti Raadio 1. stuudiole, mis algselt just kontserdipaigaks seatud. Jüri Leiten tõdeb, et kontserdisaalina on stuudiot seni harva kasutatud, kuid stuudios on dEässmuusika salvestamiseks kvaliteetne tehnika. Saal mahutab 200 kuulajat, mis on just sobiv live-salvestuse innustava meeleolu tekitamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27
Otsi:

Ava täpsem otsing