EPL: Euroopa sotsiaalhartat rikkuv Eesti sattus musta nimekirja

08. oktoober 2004, 08:09

Euroraport andis mitmele Eesti sotsiaalpoliitika valdkonnale negatiivse hinnangu.

Euroopa nõuab Eestilt töötu abiraha tõstmist, streigiõiguse laiendamist avalikus sektoris ja perefirmades töötavate laste võimaliku ekspluateerimise lõpetamist ehk sotsiaalhartaga võetud kohustuste täitmist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tänavune Eestit puudutav Euroopa sotsiaalsete õiguste komitee aruanne heidab meile teravalt ette ka perekondade ühinemise probleemidest möödavaatamist. Euroopa sotsiaalharta järgi tekib võõrriigist pärit töölisel õigus oma pere teise riiki tuua pärast seda, kui ta on seal elanud aasta. Peale selle tagab harta lastele individuaalse riiki jäämise õiguse. Eesti on aga sätestanud perede ühinemiseks viieaastase elamisnõude.

?Surve on päris tugev, et kehtestaksime viie aasta asemel üheaastase tähtaja,? tunnistas sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna juhataja Merle Malvet, lisades, et seda hoolimata toimivast tähtajaliste elamislubade süsteemist.

Raport pole rahul ka sellega, et Eesti tööseadustik lubab lastel töötada perefirmades, taludes või kodus, pakkumata neile mingeid tagatisi võimaliku ekspluateerimise vastu.

Veel osutab aruanne avalike teenistujate streigiõiguse puudumisele ning töötu riikliku abiraha ja rahvapensioni ilmselgelt ebapiisavale tasemele. Töötu abiraha on aastaid püsinud 400 kroonil ja riik maksab praegu tööstaa?ita inimestele 990kroonist pensioni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing