Ain Pajo investeeris Pärnu turu müügist saadud raha trükikotta

Sirje Niitra 11. oktoober 2004, 00:00

Pajo investeeris oma trükikoja Kaks ja Pool kaasajastamisse kokku 16 miljonit krooni. Selle raha eest soetas ta uue neljavärvitrükimasina ja vahetas välja kogu tehnoloogia. ASile Pajo kuuluvas trükikojas saab teha etikette, visiitkaarte ja mitmesuguseid reklaammaterjale kujundusest valmistooteni välja.

Pajo sõnul tuleb tööd kogu aeg juurde. Esimese tegevusaasta käibeks on plaanitud 10 miljonit krooni. Teisel aastal peaks see arv 30% suurem olema ja siis loodab omanik juba kasumit teenida. Selleks on kavas tootmine käima panna kahes vahetuses.

Enne Pärnu kesklinnas asuva populaarse vana turu müüki Arco Varale investeeris Pajo selle ümberehitusse 15 miljonit krooni. Müügihind jäi 20 ja 25 miljoni krooni vahele. Mehe enda sõnul jagus sellest trükikoja uuendamiseks ja natuke sai ka pangast juurde võetud.

Pärnus on kolm trükikoda: Pajo omale lisaks veel Hansaprint ja Trükk. Analoogset toodangut teeb Hansaprint.

Hansaprindi juhi abi Inga Saik ütles, et Pajo firma tuli turule madalate hindadega ja võtab kindlasti osa turust endale. ?Pärnu on väike ja tööd vähe, aga neil on nüüd ka uued ja uhked masinad,? selgitas Saik. Hansaprindi käive oli eelmisel aastal 2,7 miljonit krooni ja kasum 158 000 krooni. Seal töötab kümme inimest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing