Sauele rajatakse uued kortermajad

ÄP 11. oktoober 2004, 00:00

Kui Tallinnas on uue 3toalise korteri eest miljon krooni soodne hind, siis Sauel pole selle kortereid veel müüki toodud. Samas tuleb arvestada, et Saue ja ka Keila korterite hinnad on samal tasemel Tallinna äärelinnaga. Arco Vara andmetel kerkib Saue kesklinna, linnavalitsuse vahetusse lähedusse Koondise tänavale valmib suvel 2005 neli uut korterelamut. Kaks elamut on 3kordsed ning kaks 4kordsed.

Valmivad korterid on 2- ja 3toalised, avara planeeringu ning suurte klaaspindadega. Igal korteril on kas rõdu või terrass. Hinnas sisaldub ka parkimiskoht, teatab Arco Vara.

Vastavalt Saue linna ja valla üldplaneeringutele on Saue linna ja lähialade10?15 aasta rahvastikuprognoosiks linnas 5700 ja lähialadel 5000 elanikku, seega üle 10 000 elaniku. Seetõttu tuleb piirkonna keskuse olemasolevad ja kavandatavad teenindusfunktsioonid üle vaadata koos naaberaladega (Laagri alevik, Keila linn, Tutermaa ja Kumna külad Harku vallas, Tänassilma tööstuspark). Saue Gümnaasiumit ei ole võimalik kasutada linna kultuuriürituste toimumispaigana, kuna keskuse poolt teenindatava piirkonna rahvaarvu suurenemisel kahekordseks ei rahulda kool ka haridusalaseid vajadusi.

Võimalik keskuse asukoht: linnas Pärnasalu, Tule, Koondise, Pärnasalu põik kvartal koos Keskuse pargi kõrvalasuva platsiga, mis pikeneb üle raudtee valda, Vanamõisa külas asuva reformimata riigimaa piiresse.

Keskus planeeritakse segafunktsiooniga alana. Planeeringu käigus on kavandatud täiendava äri- ning tööstusmaa reserveerimine piirkonna mitmekesisemaks arenguks, võimaldamaks esmatarbeteeninduse ning töökohtade teket suuremate elamualade läheduses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing