Majandustulemused annavad edasise suuna

Alvar Jõgeva 12. oktoober 2004, 00:00

Tallinna börsil avab neljapäeval Eesti Telekom majandustulemuste hooaja, raportitest sõltub aktsiaturu edasine käekäik.

Liideraktsiatest on ootused kindlasti kõige suuremad Hansapanga aktsia osas, mis on üha uusi rekordtasemeid vallutanud. Kõrge aktsiahinna põhjendamiseks peab ettevõtte avaldama väga head tulemused. Hansapank raporteerib 29. oktoobril. Hansapanga tulemused on Tallinna börsile kõige olulisemad ja annavad suuna ka teistele aktsiatele. Aktsia hind on aasta algusest kerkinud 40 protsenti, mis on ootused üsna kõrgele tõstnud. Rekordeid aitas vallutada uudis edukast võlakirjaemissioonist, uute kõrgtasemete saavutamiseks on kindlasti vaja väga häid tulemusi.

Norma ja Eesti Telekomi puhul on ootused kindlasti madalamad, seega piisab hinnataseme põhjendamiseks ka korralikest tulemustest. Telekomi puhul omavad majandustulemused võibolla väiksemat mõju aktsia hinnale, kuna paljud investorid peavad tähtsamaks võimalikku ostupakkumist TeliaSonera poolt.

Hansapanga aktsia eile rekordite seeriat ei jätkanud, kuid see-eest näitas aktsia suurt käivet, mida hoidsid üleval mitmed plokktehingud. Aktsia hind taandus 0,26%, tehes puhkepausi rekordite seerias. Hansapanga aktsia käive ulatus 80,2 miljoni kroonini, mis on väga korralik näitaja.

Üle miljonikroonise käibega said hakkama veel Eesti Telekom, Harju Elekter ja Merko Ehitus. Neist muutus vaid esimese aktsia hind, mis langes 0,43 protsenti.

Liideraktsiatest tõusis ainsana Norma, mis kerkis 0,31 protsenti. Käive jäi tagasihoidlikuks, ulatudes 330 000 kroonini.

Põhinimekirjas fikseeriti suurim tõus Baltika aktsiale, mis pisitehingu toel kerkis 4,61 protsenti. Ilmselt tegi väikeinvestor panuse heade majandustulemuste peale, mis avaldatakse 18. oktoobril. Majandustulemuste kuupäeva avaldamine on investori seisukohalt positiivne, mille eest tuleb Baltikale kiidusõnu anda. Tulevikus ootaks ka paljudelt teistelt börsifirmadelt majandustulemuste tähtaegade paikapanemist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing