Toometile ja Killandile anti aega ümbrikupalkade maksmises süü omaksvõtmiseks

12. oktoober 2004, 11:34

Tallinna linnakohus andis täna TV1 juhtidele Vallo Toometile ja Rait Killandile aega pidada prokuröriga läbirääkimisi lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimiseks.

Lihtmenetluse kokkulepe tähendab seda, et kohtualused võtavad süü omaks ning nõustuvad prokuröri pakutud karistusega.

Aega lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimiseks taotles kohtult Rait Killandi kaitsja Viktor Kaasik. Ta ütles, et pole senini läbirääkimisi pidanud. ?Lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimine on võimalik,? ütles Kaasik.

Kokkuleppe võimalikkus sõltub Kaasiku sõnul sellest, kas prokurör Laura Vaik on nõus ühe süüdistust puudutava põhimõttelise küsimusega. Millega nimelt, Kaasik ei täpsustanud.

Koos Toometi ja Killandiga on kohtu all ka raamatupidajad Kristi Taring ja Piret Maiste.

Süüaluseid kaitsevad lisaks Kaasikule ka Ain Alvin, Marti Hääl ja Raivo Bergson. Kõik kaitsjad toetasid Kaasiku taotlust läbi rääkida lihtmenetluse kokkuleppe sõlmimiseks.

Kohus andis läbirääkimisteks ja kokkuleppele jõudmiseks aega 14. oktoobrini.

Endisi Eesti Sõltumatu Televisiooni ASi (ESTV) juhatuse liikmeid Vallo Toometit ja Rait Killandit ning televisiooni raamatupidajaid süüdistatakse maksuseaduse rikkumises, mille tulemusena jäi riigile maksudena laekumata 8,1 miljonit krooni. Kahju on riigile hüvitatud.

Vallo Toomet töötab Päevalehe majandustoimetuse juhina. Kohtule esitas ta end kui OÜ Jevne Invest juhataja. Äriregistri andmetel tegeleb Jevne Invest juriidiliste ja majandusalaste konsultatsioonide, äri- ja juhtimisalase nõustamise, kaubanduse, toitlustamise, transpordi, kinnisvara ning investeerimisega.

Rait Killandi töötab telejaam CiTVga seotud OÜs Bravo One.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing