Tallinna Kaubamaja kaotas maksu- ja tolliametile ka ringkonnakohtus

Annika Matson 13. oktoober 2004, 11:29

Tallinna Kaubamaja jäi ka ringkonnakohtus kaotajaks, firma kaebas ameti kohtusse mullu, sest peab tasuma makse töötajate aktsiaoptsioonidelt.

?Ringkonnakohus jättis Tallinna Kaubamaja maksustamise jõusse,? ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau. Maksu- ja tolliamet nõuab ettevõttelt töötajatele suunatud aktsiaoptsioonide maksustamist. Pau lisas, et kohus rahuldas Kaubamaja kaebuse vaid osas, mis puudutas intressinõude seadusevastaseks tunnistamist. ?Seda seoses Riigikohtu otsusega, mille alusel oleme intressinõuded juba niikuinii kõigil tühistanud,? ütles Pau.

?Maksuamet on jätkuvalt seisukohal, et töötajatele suunatud aktsiaoptsioonide puhul on tegemist erisoodustusega, millelt tuleb tasuda erisoodustusmaksu,? ütles Pau.

?Olen veendunud, et minu juhitav ettevõte on maksuküsimuse osas õigesti käitunud,? ütles aasta eest Äripäevale Kaubamaja juht Raul Puusepp.
Maksuameti lõplik kohtuvõit tooks kaasa sarnased nõuded peaaegu kõikidele börsiettevõtetele, seega saaks loodud pretsedent.

Tallinna Kaubamaja on maksuotsuse tõttu kuludesse kandnud viimase aasta jooksul 4,8 miljonit krooni. Puusepa sõnul käsitleb maksuküsimus kolmeaastast perioodi, perioodi lõpp oli august 2002.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing