Võimupööre Tallinna linnavalitsuses selgub täna

Krista Taim 14. oktoober 2004, 00:00

Võimule tulla plaanivad Reformierakond, Res Publica ja Rahvaliit sõlmisid eile koalitsioonileppe, kus rõhutavad, et eelarves on esikohal laste haridus, huviringid ning teetööd.

?Eelarves on 160 miljonit koolide ja lasteaedade remondiks, ning 350 miljonit teederemondiks ja ranitsatoetus kõigile lastele,? ütles Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus. Tema sõnul saab linn hea eelarve ja see võib umbusalduse poolt hääletama panna ka praegu vastasleeris olevaid volikogu liikmeid.

Pentuse hinnangul oleks formaalselt võinud selline lepe olla ka Keskerakonnaga, kuid puudus kindlus lubaduste täitmiseks. ?Kui partnerite puhul pole usaldust, siis on väga keeruline linna juhtida.?

Tänasel umbusaldusel on Res Publical, Reformierakonnal ja Rahvaliidul koos sotsiaalliberaal Peeter Kreitzbergiga volikogus 34 häält.

Hoolimata sellest, et veel eile lahkus Keskerakonnast Res Publica ridadesse Jevgeni Karavajev, ei usu volikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Elmar Sepp, et umbusaldushääletuse õnnestub. ?Meil on praegu 26 häält ja Eesti Ühinenud Rahvapartei on lubanud mitte hääletada umbusalduse poolt, seega 29 kindlat häält. Kuid on ka teisi, kes umbusalduse poolt ei hääleta,? sõnas Sepp.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:48
Otsi:

Ava täpsem otsing