EPL: ARKis kuni kahe kuu pikkune sõidueksami järjekord

14. oktoober 2004, 07:59

ARKi sõidueksamile minnes võib algaja juht kokku puutuda olukorraga, kus peale teooria- ja platsieksami sooritamist tuleb sõidueksamit oodata kuni paar kuud.

Tallinlanna Kaidi (22) ütles Eesti Päevalehele, et sel reedel on tal ARKis kirja pandud aeg teooria- ja platsieksamiks. Seda, millal ta nende eduka sooritamise järel linnasõidule pääseb, ei osanud Kaidi öelda. ?Järjekorrad on pikad. Autokooli sõiduõpetaja ütles, et linnasõidule võib pääseda alles detsembri keskel.?

Autoregistrikeskuse eksamiosakonna juhataja Toivo Kangur ütles, et järjekordi esineb riiklikule sõidueksamile pääsemisel tõepoolest. Üheks põhjuseks on asjaolu, et kuna eksam kestab tund aega, pole füüsiliselt võimalik teooria- ja platsieksami sooritajaid saata samal päeval ka linnasõitu tegema. ?Linnasõidule pääsejad peaksid väga pikalt teiste järele ootama,? ütles Kangur.

Niguliste autokooli juhataja Heli Antikainen teadis aga rääkida, et mõnel juhul on sõidueksami järjekord veninud ligi kahe kuu peale. Ühelt poolt võib tema sõnul probleem olla selles, et tänavu on juhiloa tahtjaid tavalisest enam, teisalt tekib küsimus, kas eksamite läbiviijaid on piisavalt.

Aastaid tagasi kestis ARKi eksamisõit 15?20 minutit. Toivo Kanguri sõnul pikendati 1996-1997 sõiduaega aga poole tunnini, 2000. aastal juba 35 minutini. Kahe aasta eest kinnitati aga reaalseks sõiduajaks 45 minutit. Selle aja jooksul kontrollitakse lisaks sõiduoskustele ka eksami sooritaja käitumist liikluses ja antakse hinnang, kui suur on eksamisooritaja psüühiline koormus liikluses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing