Metalliettevõte hakkab rakendama Jaapani töömeetodeid

20. oktoober 2004, 11:40

Esimese Eesti ettevõttena hakkab lehtmetalli töötlev AS Favor Metaform juurutama Jaapanist pärit töömeetodeid, mis tõstavad tootlikkuse kahekordseks.

Lehtmetalli töötlev AS Favor Metaform sõlmis eile lepingu konsultatsiooni- ja audiitorfirmaga Deloitte, et läbida järgneva 2,5 aasta jooksul Jaapanist alguse saanud koolitusmetoodika ?20 Võtit,? teatas koolitaja.

Favor Metaform ASi nõukogu esimehe Almar Proosi sõnul kallutas otsuse ?20 Võtme? kasuks metoodika edukus Jaapani autotööstuses. Koolituse läbimisega loodab ta vähendada nii tootmisprotsessi ajakulu kui toodangu omahinda. Viimane looks ühtlasi eeldused tootmise laiendamiseks ja kasumi tõstmiseks.

Deloitte Touche Eesti AS nõukogu esimehe Tiit Järve sõnul algab lähiajal '20 Võtme' koolitus ka mitmes teises Eesti ettevõttes. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) tasub kuni 70% ettevõtete koolituse kuludest.

?20 Võtit? kaasab aktiivselt kogu ettevõtte töötajaskonna tippjuhtidest tavatöötajateni. Ettevõtete tippjuhtkond peab uue programmi juurutamisele pühendama 25% oma ajast, sest tegu ei ole lihtsalt ühe metoodikaga, vaid elustiiliga.

Eestis on programmis osalemise soovituslikuks ajaks 2,5 aastat, millest esimesed pool aastat kulub ettevalmistavale tööle ning põhivõtmete tundmaõppimiseks. Nendeks on töökoha elavdamine, eesmärkide ühildamine ja rühmatöö käivitamine.

?20 Võtme? metoodika on leidnud tunnustust 26 riigis üle maailma, kus seda kasutatakse tootmisettevõtete konkurentsivõime tõstmiseks. Praktika näitab, et koolituse tulemused ilmnevad kolme kuni nelja aasta jooksul, mil tootlikkus kahekordistub, 80% võrra vähenevad defektid ja 50% võrra varud.

Võtmeid kasutavad sellised tuntud ettevõtted nagu Seiko, Gilette, Siemens ja Sanyo Electric. Tänavu augustis asus seda Jaapani päritolu metoodikat juurutama Inglismaa maiustuste ja karastusjookide tootja Cadbury Schweppes, kes sõlmis koolituslepingu 123 tehasele.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing