Mootorsaanide müüjad taunivad piirivalve riigihanget

ÄP 26. oktoober 2004, 00:00

Neljast mootorsaanide ja ATVde maaletoojast kolm leiavad, et piirivalveameti poolt väljastatud hankedokumendid 12 mootorsaani ja 20 ATV ostmiseks annavad põhjendamatult võimaluse hankel osalemiseks ainult ühel maaletoojal, sest detailsed spetsifikatsioonid lähtuvad ühe konkreetse mudeli eripärast, mitte ameti vajadustest. Pakkumiste esitamise tähtaeg on täna.

?Meie hinnangul tuleks hange peatada ja ostja ehk piirivalveamet peaks hankedokumendid viima kooskõlla seadustes sätestatud nõuetega,? ütles OÜ Motorent juhatuse liige Margus Kesküla. ?Usun, et piirivalveamet vajab mootorsaane ja ATVsid mitte kindla kaubamärgi pärast, vaid konkreetsete tegevuste teostamiseks. Seepärast peaks kõigil maaletoojatel olema võimalus esitada oma pakkumine. Hanke maht on Eesti turgu arvestades väga suur ulatudes nii mootorsaanide kui ka ATVde puhul hinnanguliselt 20% aastasest müügimahust.?

?Praegused hankedokumendid lõikavad piirivalveametil ära võimaluse kõiki alternatiive võrdselt kaaluda,? ütles ASi Bike & Boat World juhatuse liige Helen Rea.

OÜ Larsen Kaubanduse juhatuse liige Tõnu Lill ütles, et halb lugu on praegusel juhul selles, et seadustele mittevastavad hankedokumendid on koostatud suunatud huviga.

?Maksumaksja raha raiskamine ainult põhjusel, et mõni masin tundub kellegi jaoks äge, ei ole ju põhjendatud,? märkis Lill.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing