Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valides veine...

Evelin Hansson 27. oktoober 2004, 00:00

Nii nagu matemaatika tekstülesande lahendamisel, tuleks ka hästi korraldatud peo puhul võtta kõigepealt arvesse lähteandmeid (vt tabel).

Kui nn lähteandmed on hästi paigas, siis saab juba edasi liikuda peenemate nüansside suunas. Valides roogade juurde veine, tuleks kindlasti peale toidu tüübi arvestada ka kastmeid, lisandeid, toidu valmistamise viisi ning kasutatud maitseaineid.

Klassikaliselt pakutakse eri maade toidu juurde sama piirkonna veine, rasvasema toidu juurde nooremaid, kõrgema happesusega veine. Lihtsam roog sobib kokku lihtsama veiniga.

Tavaliselt arvatakse, et liha juurde sobib vaid punavein, kuid kergemate hõrkude liharoogade juurde tasub proovida ka väärikaid rikkalikke valgeid veine. Maitsetaimede ja ürtide kasutamine muudab liha maitseomadusi ja paremateks kaaslasteks on siin maitseküllased ja kergelt piprase alatooniga punaveinid.

Roosa veini juurde sobivad Vahemere köögi road ja salatid. Veinivalikul on tähtis arvestada ka söömaaja pidulikkust ja külaliste veinieelistusti.

Ka veini temperatuuri muutmine aitab muuta tema iseloomu. Jahutatuna tunduvad veinid värskemad ja kergemad. Kokkuvõttes on eesmärk pakkuda parimat emotsioonide kooskõla.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:47
Otsi:

Ava täpsem otsing