Veebikaamera täidab edukalt ka turvakaamera ülesandeid

Anti Tähe 28. oktoober 2004, 00:00

Panasonic NM100 kaamera võimaldab pilti edastada reaalajas JPEG-piltide või siis MPEG-4-formaadis videopildi kujul. Mõlemal juhul on andmevoo kompressioon väga hea ja koormus arvutivõrgule väike.

CCD-pildiandurite areng on viinud kaamera valgustundlikkuse 2 lx piirini, mis tagab selge videopildi ka nõrga valgustugevuse juures. Kaameral on fikseeritud objektiiv ning detailsemaks jälgimiseks kuni kahekordne digitaalne zoom.

Eripäraseks muudab selle kaamera siiski kaamera kaugjuhtimisvõimalus. See, mis seni on olnud tunduvalt kallimate ja professionaalsemate kaamerate pärusmaa, on nüüd kasutatav ka internetikaameras. Tarbija käsutuses tema poolt reaalajas kontrollitav vaateväli 140° horisontaal- ning 120° vertikaaltasapinnas.

Lisaks on võimalik salvestada kaamera mällu kuni kaheksa fikseeritud kiirvaatekohta, millele saab kaamera suunata vaid ühe hiireklikiga.

Kaamera pilti saab reaalajas jälgida ja juhtida igas arvutis leiduva veebisirvija abil. Lisavõimalusi pakub tootega kaasasolevat spetsiaaltarkvara, mis võimaldab lisaks vaatlusele kaamera videopilti salvestada ? kasutaja hetkesoovi, määratud kellaaja või ka kaamerale seadistatud alarmsisendite käitumise järgi.

Kaamerale lisatud alarmsisendiks võivad olla nii kõikvõimalikud välised turvaseadmed (liikumisandurid, uste magnetkontaktid) kui ka kaamerasse sisseehitatud pildi liikumisanalüsaator (motion detection). Kaamera oskab taolistest alarmsisenditest tulnud häirete korral teavitada kasutajat, saates e-kirja või laadides alarmi käivitumisega seotud videopildi automaatselt kasutaja postkasti või failivahetusserverisse.

Korraga saab jälgida ja hallata kuni kaheksa internetikaamera videopilti. Tänu internetile võivad jälgitavad kaamerad asuda üksteisest kaugel, ülevaade reaalajas toimuvast on alati kontrollitav igast internetiühendusega varustatud asukohast.

Turvalisuse tagamiseks on ette nähtud kolm kasutajataset, lisaks saab määrata kaamerale võrguaadresside loetelu, mis on lubatud pilti vaatlema.

Tänu taolisele universaalsusele on kaamera kasutatav väga laialdaselt ? alates kontorite, kaupluste ja kodude valvest kuni tootmisliinidel ning töökodades toimuva jälgimiseks ja miks mitte ka kergelt teisaldatavana lühiajaliste presentatsioonide ja väljapanekute reaalajas edastamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:50
Otsi:

Ava täpsem otsing