Lasnamäe tõmbab ligi odavpoodide kette

Andres Kärssin 29. oktoober 2004, 00:00

Tallinna suurim linnaosa, 110 000 elanikuga Lasnamäe on erinevalt pealinna teistest piirkondadest kaubandusettevõtete laienemisplaanides seni kõrvale jäänud ? põhjuseks küll madal ostujõud, küll soodsamaid hindu pakkuva avaturu suur osakaal. Viimaseks avatud kaubanduskeskuses selles magalarajoonis oli Lasnamäe Centrum aasta tagasi. Samas viimati ehk siis septembris avatud toidupood, mis kuulub

T-Marketile, viitab aga kasvavale suundumusele Lasnamäe avastamisel kaupmeeste hulgas.

Linnavalitsuse ametkondadega ja linnaosavalitusega suhelnud kaubandusettevõte võrdlus näitab, et Lasnamäel soovivad uue poe avada peamiselt odavpoeketid. Veelgi plaanib laieneda leedulaste

T-Market, mitu poodi tahab avada Saksa discounter-kett Lidl ning samuti teevad oma avalöögi Lasnamäel väljapoole Tartut liikuv Tirsi-kett ja Tallinnas laienev OG Elektra.

Peale laieneva toidukaubanduse on linnaosa juurde saamas ka kestvuskaupade müügikohti. Kõige nimekam uutest tulijatest on ehk Saksamaa ehituskauba kett Bauhaus, mis tunneb huvi poekoha vastu Lasnamäe serval, Peterburi tee alguses.

Lasnamäe piirkonna arhitekti Inge-Ly Ansipi sõnul näitavad juba algatatud või algatamisel olevad planeeringud, et vanad, nõukogudeaegsed kaubanduskeskused tehakse korda. Lisaks tehakse uusi poekohti juurde sinna, kus on juba planeeringujärgne ärimaa. ?Elurajoonidesse pürgivad nad kombineeritult ? maja I ja II korrusele rajatakse äripind ja neile ehitatakse elamispinnad peale,? lisas ta.

Ansip lausus, et toidukauba osas paistab silma kujunev äritsoon Mustakivi tee ääres. Tänava lähistel tegutsevad Säästumarket, Konsum ja Citymarket, juurde tuleb Tirsi ja kohta otsib Lidl.

Samasse piirkonda tahab kinnisvarafirma Ober-Haus teha lisaks enda hallatavale Lasnamäe Centrumile uued kaubanduspinnad, kuhu võib tulla muu hulgas nii auto- kui ka mööblipood. ?Raske öelda, mis täpselt tuleb,? tõdes Ober-Haus Kinnisvara tegevdirektor Hindrek Leppsalu. ?Täna otsime rentnikke ja peame läbirääkimisi.?

Ober-Hausi omanik Paul Oberschneider teatas hiljuti, et soovib ehitada lätlaste populaarse Lido eeskujul Eestisse restoranide keti, esimene restoran tuleb otse Lasnamäe Centrumi kaubanduskeskuse juurde.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:51
Otsi:

Ava täpsem otsing