EPL: Pärnu ATP jagab maakonnaliinide reisijatele helkureid

29. oktoober 2004, 08:08

Selle nädala algusest jagatakse Pärnu ATP kohalike liinide bussides tasuta helkureid, kuna bussipark ühines maanteeameti kampaaniaga ?Julge kanda helkurit?.

Pärnu ATP lasi oma kulul valmistada 3000 bussikujulist pehmet helkurit. Nendest 1500 jagatakse Pärnu maakonna eakatele ning teine pool Pärnu maakonna koolide 2.?4. klassi õpilastele, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kampaania toetuseks on ka 50 maaliinibussi paigaldatud maanteeameti tellitud kleebised ?Kanna helkurit!?.

Ettevõtte ekspluatatsioonidirektori Enn Lauritsa sõnul on bussid maantee ääres bussipeatustes ootavatele inimestele kõrgema ohu allikad, sest peatustes puudub valgustus. ?Enne ja pärast peatusesse jõudmist liigub buss tavaliselt teepeenrale väga lähedal ja ohustab seetõttu halvasti nähtavaid jalakäijaid rohkem, kui teel liikuvad transpordivahendid,? ütles Laurits.

Eakatele maakonna bussisõitjatele hakati helkureid jagama alates 25. oktoobrist. Pärnu ATP reklaamispetsialist Helle Tölpi sõnul on helkurit võimalik saada kas bussi sisenemisel või sealt väljumisel. ?Jagajateks on Pärnu bussipargi maaliinide bussijuhid, kes tunnevad oma kandi inimesi kõige paremini,? selgitas Tölp. Õpilaste helkurid jagatakse välja pärast koolivaheaega.

Ettevõttele läksid helkurid maksma 36 000 krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing