PM: Tartu pürib Läti firma toel rahvusvaheliseks lennujaamaks

01. november 2004, 07:57

Tartu lennujaam püüab ühes linnaga meelitada Ülenurmele lätlaste AirBalticut, kes võiks lõunaeestlasi viia nelja ümbruskonna olulisemasse transiitlennujaama.

Tartu juhid on juba kohtunud AirBalticu esindajatega ning lennufirmalt on saadud ka tingimused, mille täitmine oleks lennuliikluse alustamise eelduseks. Linna nägemuse kohaselt hakkaks lennufirma esialgu inimesi viima Tartust Riiga ja Helsingisse, tulevikus võiks sihtkohtadena lisanduda ka Stockholm ja Kopenhaagen. Neist viimane on Põhjamaade suurim lennujaam, kirjutab Postimees.

Liinide edukusse paneb tartlasi uskuma tõsiasi, et Tallinna lennujaama reisijate hulgas läbi viidud küsitluse põhjal oli eelmisel aastal reisinute seas 65 000 inimese reisi algus- või sihtpunktiks Lõuna-Eesti.

Tartu abilinnapea Sven Illingu sõnul on Euroopa Liidu abirahad Ülenurme lennuvälja investeerimiseks praegu sisuliselt olemas, muuta oleks vaja aga nende eraldamise ajagraafikut. Üks AirBalticu tingimusi on, et lennujaama paigaldataks navigatsioonisüsteem, mille hind küünib kümne miljoni kroonini.

AirBaltic ise on oma plaane kommenteerides tagasihoidlik, kinnitades vaid, et Tartus on läbirääkimisi peetud ning mõlemad pooled on asja vastu huvi üles näidanud. Eelkõige peab Tartu firma esindaja sõnul täitma nõudmised lennuvälja suuruse ja tehnilise valmisoleku osas ning seejärel saab läbirääkimistes juba detailsemaks minna.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing