Ministrid leppisid kokku ehitusturu ühtlustamises

ÄP 02. november 2004, 00:00

Eesti delegatsiooni juhi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Signe Ratso sõnul sisaldab tegevuskava rida konkreetseid ettevõtmisi. ?Kavas on luua Põhjamaade ja Balti riikide ehitusturgude reegleid koondav ühtne andmebaas. Näiteks hankepakkumisi, tehnilisi tingimusi ning muud asjakohast infot sisaldama hakkav elektrooniline keskkond peaks hõlbustama eelkõige väikese ja keskmise suurusega ettevõtete võimalusi piiriüleseks tegevuseks,? lausus ta.

Tegevuskava raames tehakse riikide seaduste võrdlev analüüs, mille tulemusel soovitakse ühtlustada ehitusturgu reguleerivaid nõudeid ja õigusakte. Kavas on välja töötada ehitusvaldkonna kvalifikatsiooni- ja kompetentsinõuete ühtne hindamissüsteem.

Signe Ratso hinnagul võimaldab eri riikide ehitusturge kaitsvate takistuste eemaldamine ja konkurentsi tugevdamine alandada ka viimastel aastatel kiiresti kasvanud ehitushindu.

Põhjamaades, Balti riikides ja Poolas elab kokku 70 miljonit inimest. Piirkonnas ehitatakse igal aastal ligi 200 000 uut eluruumi, elamispindade renoveerimistööde maht on vähemalt 17 miljardit eurot. Aasta jooksul lisandunud uusehitiste ja renoveeritud kinnisvara väärtus ületab 70 miljardit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing