Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Vene kapital tungib Eesti raudteele

03. november 2004, 08:03

Venemaa Severstalile kuuluvad ettevõtted on haaramas lõviosa Eesti raudteevedudest ja ähvardavad suruda Eesti Raudtee teisejärguliseks ettevõtteks.

Eile avas raudteeinspektsioon Eesti raudteedel kaupade ja reisijate vedamise konkursi pakkumised.

Seni monopolina raudteed kasutanud ASiga Eesti Raudtee asusid konkureerima Venemaa tööstusgigandiga Severstal seotud AS Spacecom ja Westgate AS, samuti Venemaa suurima tsisternvagunite omanikuga Russkii Mir seotud Russian-Estonian Rail Services AS (RERS), kirjutab Postimees.

Venemaa ettevõtted taotlevad ligi kahte kolmandikku raudtee läbilaskevõimest, mis on peaaegu sama palju kui Eesti Raudtee taotlus ja senine veomaht.

Kui raudteeinspektsioon rahuldab uute mahutaotlejate soovid, väheneb Eesti Raudtee pakutav veoteenuse maht järgmisel aastal ligi neli korda.

Praegu läbib Eesti raudtee infrastruktuuri iga päev 31?34 rongipaari, millest 80 protsenti veab AS Eesti Raudtee. Spacecom taotleb 2005.?2006. aastaks 13 ja Westgate Transport üheksa rongipaari vedamist, RERS kaks kuni kolm rongipaari.

«Pean Venemaa kapitaliga seotud ettevõtteid usaldusväärseteks ja nende võitu konkursil tõenäoliseks, sest erinevalt Eesti Raudteest on neil ette näidata lepingud otse kauba omanikega,» ütles Eesti juhtiva naftatransiidiettevõtte AS Pakterminal nõukogu esimees Aadu Luukas.

Eesti Raudteel on pikaajalised veolepingud siinsete naftaterminalidega, kes pole kauba omanikud ja ei saa kaubavoogusid garanteerida, selgitas Luukas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing