Börsikommentaar: fondiemissioon kergitab aktsiate hindu

04. november 2004, 09:52

Tallinna börsi ettevõtted on avaldanud väga häid raporteid, kuid reaktsioon on jäänud nõrgaks, küll aga meeldib investoritele teade fondiemissioonist.

Liideraktsiatest avaldasid oodatust paremad tulemused Hansapank ja Eesti Telekom. Norma kasumlikkus oli hea, kuid käive jäi oodatust väiksemaks. Aktsiate hinnad püsisid aga naelutatult paigal peale majandustulemuste avaldamist.

Põhinimekirja börsifirmadest suutis näidata väga kiiret ärikasumi kasvu Harju Elekter. Paistab, et ka Baltika on probleemidest üle saanud ja töötab nüüd kasumlikult.

Kui majandustulemustele on reaktsioon jäänud leigeks, siis uudis fondiemisioonist on toonud kiire hinnatõusu. Eile teatas Kalev aktsionäride koosoleku päevakava, sealhulgas on plaanis läbi viia ka fondiemissioon. Kalevi aktsia hind kerkis uudise peale 4 protsenti. Kalev võttis eeskuju Hansapangalt, kes samuti viis läbi eduka fondiemissiooni. Ka Hansapanga aktsia hind tegi läbi tugeva tõusu peale fondiemissiooni korraldamist.

Vaadates aktsiate hindu Tallinna börsil oleks loogiline, kui Merko oleks järgmine fondiemissiooni korraldaja, kuna aktsia hind on praegu kõige kõrgem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing