Rahvusvaheline kaubandus võidab Bushi võidust

04. november 2004, 12:02

Hoolimata terasetollide ja põllumajandustoetuste kinnitamisest eelistavad USA kaubanduspartnerid George Bushi demokraatide protektsionistlikule retoorikale.

Bushi poliitika on laias joones liberaalne ning ennustatav, vabariiklaste suurem enamus Kongressis võimaldab läbi viia valitsuse poliitikat ning lihtsustab presidendil volituste saamist käimasolevate vabakaubanduskõneluste Doha raundi jätkamiseks, kirjutas Financial Times.

Kuivõrd ootused paika peavad selgub üsna varsti, kui USAl tuleb koos Euroopa Liidu ja Kanadaga tuleva aasta algusest kaotada kvoodid arenevate riikide tekstiili- ja rõivakaupade impordile. Valimiskampaania jooksul ei ole Bush USA tekstiilitööstuse aktiivsele lobbyle suuri järeleandmisi teinud.

Õgvendamist vajavad ka USA ja ELi kaubandussuhted, kus lisaks muudele vaidlustele on uus tüli tõusnud Euroopa riikide toetusest lennukitootjale Airbus, mis USA WTOs vaidlustanud on.

Kõik sõltub aga USA majanduse käekäigust. Kui majanduskasv aeglustub ja tööpuudust tõuseb, on oodata ka protektsionistlike trendide tugevnemist, kirjutas Financial Times.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing