Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maksuvõlglastel pole toetuslootust

Merike Lees 05. november 2004, 00:00

Kui ettevõtjal on idee, mille elluviimiseks ta soovib toetust saada, tuleb tal valida sobiv programm ja valmistada ette taotlus, kirjeldas EASi vanemkonsultant Anu-Maaja Pallok.

Taotlus esitatakse EASile, kes selle registreerib. Esmalt viiakse läbi vastavuskontroll, sellele järgnevad sisuline hindamine, ekspertiis, hindamiskomisjoni hinnang ja juhatuse otsus, mille tulemusena selgub, kas taotlus rahuldatakse või mitte. Taotlusi hinnatakse 0?4 punkti skaalal ja taotluse koondhinne kujuneb kaalutud keskmisest.

Palloki sõnul peab taotlus saama vähemalt 50% võimalikust maksimumist, et sellele raha eraldataks. Taotlust ei ole mõtet esitada ettevõtjatel, kellel on maksuvõlg. Paljud taotlused on just maksu- või intressivõlgnevuse pärast rahuldamata jäetud.

Taotluse koostamist alustades tuleb kontrollida, kas idee ikka vastab toetusprogrammi eesmärkidele. Palloki sõnul on need eesmärgid piisavalt laialt sõnastatud. Samuti tuleb kontrollida, kas tegevused, millele toetust küsitakse, on lubatud ehk abikõlblikud või toetatavad tegevused.

?Lubatud on ainult see, mis on loetletud, mitte see, mis on jäänud loetlemata,? kinnitas Pallok.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:52
Otsi:

Ava täpsem otsing