Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

BRS eitab Eesti Raudtee müügiplaane

Liis Kängsepp 05. november 2004, 08:18

BRS kinnitab pressiteates, et Postimehe artikli pealkirjas avaldatud väide, nagu oleks BRS pannud Eesti Raudtee müüki ei vasta tõele.

OÜ Baltic Rail Services (BRS) kinnitusel on Postimehes ilmunud artiklis ?Suuromanikud otsustasid Eesti Raudtee müüki panna? mitu eksitavat väidet, seisab pressiteates.

BRS-i nõukogu aseesimehe Guido Sammelselja sõnul ei ole ettevõte huvitatud Eesti Raudtee aktsiate suunatud müügist ühelegi konkreetsele ostjale.

?Postimehes ilmunud loo näol on tegemist spekulatsiooniga, mille ilmutamise fakt jäägu väljaandja südametunnistusele,? lisas ta.

Sammelselja sõnul on BRS huvitatud firma aktsiate viimisest börsile ning on valmis sellel teemal koostööd tegema Eesti riigiga. Börsile minek ning ettevõtte aktsiate müümine sedakaudu on võimalik, kuid samas ei saa Sammelselja sõnul taas nõustuda Postimehes esitatud väidetega, et ettevõte on müügis, kuna börsilemineku plaanid on esialgsed ning nende osas pole veel riigiga läbi räägitud.

?Huvitav on, et täpselt samasugune lugu ilmus ajalehes Postimees täpselt aasta tagasi, 5. novembril 2003. Siis väideti, et BRS soovib oma osalust müüa venelastele, kuid tänane vahepealne ajalugu tõestab, et sellist plaani pole ettevõttel olnud,? lausus Sammelselg.

BRS-i nõukogu esimehe Edward A. Burkhardti sõnul on ettevõtte suuromanikel Eesti Raudteel pikaajalised huvid ning neil ei ole olnud ega ole plaani ettevõtet müüa, samuti ei ole ettevõtte poole pöördunud ühtegi ostjat.

?Oleme valmis heaks koostööks riigiga ning usume, et tänases Eestis on euroopaliku raudtee-ettevõtte arendamine võimalik ja perspektiivikas,? lausus Burkhardt.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing