EPL: Ametnike palgasüsteem muutub

05. november 2004, 08:02

Uus avaliku teenistuse seaduse (ATS) eelnõu näeb ette igas riigiasutuses eraldi palgajuhendi väljatöötamist.

Eile justiitsministeeriumist kooskõlastamisele saadetud seaduseelnõu järgi on ametiasutuse palgajuhend tulevikus tähtsaim asutuse palgakorraldust reguleeriv õigusakt. Palgajuhendi kehtestab ametiasutuse juht ning selles määratakse kindlaks kõigi ametikohtade jagunemine palgagruppidesse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Palgajuhendi koostamise eelduseks on samas asjaolu, et kõigis asutustes korraldatakse maksimaalselt aasta kestev ametikohtade hindamine, kusjuures ametniku tööd hindab tema vahetu ülemus.

Hindamisperioodi lõpus toimub vahetu juhti ja ametniku vahel hindamisvestlus, kus muuhulgas selgitatakse ametniku arengu- ja koolitusvajadusi ning mille tulemusena võib vahetu juht teha ettepaneku ametniku palgamäära suurendamiseks.

?Ametikohtade hindamise käigus võib ilmneda, et asutuse siseselt on erinevate ametnike palgaproportsioonid paigast ära, sel juhul tuleb mõnda palka tõsta või teist vähendada,? kommenteeris ametikohtade hindamise võimalikku mõju justiitsminister Ken-Marti Vaher. ?Vastutav roll on siin igal asutusel endal ja rahandusministeeriumil, mis valmistab ette palgakorralduse muutmiseks vajalikud õigusaktid ja juhised. Senine süsteem ei tööta ning ei maksa korrata viga ja kehtestada uut keskset palgaastmestikku, mis erineks tänasest vaid suuremate palganumbrite poolest,? märkis Vaher.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing