Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Sotsliberid kaaluvad oma erakonna loomist

05. november 2004, 08:06

Kevadel Keskerakonnast eraldunud kaheksa sotsiaalliberaali otsustasid tagasi lükata erakondade poolt tehtud liitumisettepanekud, kaaludes uue partei asutamist.

Riigikogus ametlikult fraktsioonitud saadikud oleks oluliseks kaalukeeleks võimaliku valitsuskriisi puhul, mistõttu on sotsiaalliberaale endaga liituma üritanud meelitada mitmedki erakonnad, kirjutab Postimees.

«Need inimesed meie hulgast, kes tahavad ka pärast järgmisi [Riigikogu] valimisi jätkata poliitikas riiklikul tasandil, ei saa seda teha sõltumatutena või parlamendiühenduse nime all,» möönis sotsiaalliberaal Sven Mikser parteistumise vajadust. Võimaliku variandina kaaluvad Keskerakonnast eraldunud saadikud täiesti uue partei asutamist. «Me näeme päris olulisi puudusi kõigi olemasolevate parteide põhimõtetes ja programmides,» nentis Mikser.

Mikseri sõnul on kaheksa fraktsioonitut alustanud mittetulundusühingu asutamist, mille eesmärk oleks tutvustada sotsiaalliberaalset maailmavaadet ning selgitada välja ühiskonna toetus. Kui toetus osutub oodatult suureks, ei välista Mikser uue partei moodustamist.

«Eesmärk on luua oma erakond,» tunnistas ka fraktsioonitu Riigikogu liige Olev Laanjärv, kelle sõnul on kindlalt selge vaid see, et edasi minnakse koos ning alustatakse MTÜ loomisega. Kuigi Laanjärve kinnitusel on sotslibereid ükshaaval proovitud nii Reformierakonna, Isamaaliidu ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ühinema veenda, otsustasid parteitud, et kellegagi liituma praegu ei hakata.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing