ERGO Kindlustus laiendab koostööd Trigon Capitaliga

09. november 2004, 11:27

Baltimaade suuremaid kindlustusettevõtteid ERGO teatas, et laiendab koostööd Trigon Capitaliga ERGO varade juhtimiseks.

Lisaks koostööle ERGO Eesti ja Leedu pensionifondide investeeringute juhtimisel hakkab Trigon Capital haldama ERGO Eesti, Läti ja Leedu kõigi elu- ning varakindlustusseltside investeeringuid kogumahus ligi 2 miljardit krooni.

ERGO Balti kindlustusseltside juhatuse esimehe Olga Rezniku sõnul on ERGO viimaste aastate jooksul Baltimaades jõudsalt kasvanud.

ERGO seltside edukas areng, kiire varade mahu kasv ja ERGO kontserni ühtne investeerimisstandard tingisid vajaduse ühtlustada investeeringute juhtimine Balti riikides. ERGO tegeleb ka edaspidi oma investeeringute strateegilise juhtimise, plaanimise ja riskijuhtimisega, kasutades ERGO kontserni varahaldusettevõtte MEAG (Munich ERGO Asset Managament AG) väärtuslikku kogemust.

Investeeringute taktikaliseks juhtimiseks Balti riikides valiti rahvusvahelise konkursi tulemusel Trigon Capital, kellega ERGOt seob mitmeaastane koostöö pensionifondide juhtimisel. ERGO Tuleviku Pensionifond on teise samba pensionifondide hulgas saavutanud parima tootluse.

Trigon Capitali varahalduse osakonna juhtaja Kristel Kivinurm-Priisalme sõnul on ERGO Baltikumi kindlustusseltside varad viimaste aastate jooksul uskumatult kiiresti kasvanud ning lähema paari aasta jooksul on oodata mahtude mitmekordistumist. Trigon Capital plaanib Baltimaade suurima varahaldusmandaadi haldamisel kasutada ettevõtte pikaajalist ja laiaulatuslikku investeerimiskogemust Baltikumis ja Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel.

Trigon Capital on üks Baltimaade suuremaid varahaldusettevõtteid ning suurim avatud aktsiafondide haldur. Trigon Capital haldab aktsiafonde, juhib klientide aktsia-ja võlakirjaportfelle ning kinnisvarainvesteeringuid kogumahus üle 4 miljardi krooni. Trigon Capital on asutatud 1994. aastal. Investeerimispangal on kontorid Varssavis, Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Peterburis ning esindused teistes regiooni osades.

ERGO on Euroopa suuremaid kindlustusettevõtteid, mille peakontor asub Saksamaal Düsseldorfis. ERGO kaubamärk on esindatud 22 Euroopa riigis. ERGO pakub nii elu-ja kahjukindlustust kui ka pensionifonde.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing